Skorzystaj z funduszy europejskich

http://www.bisnode.pl/blog/rosnie-liczba-milionerow-nad-wisla/

Osoby zakładające własną działalność mogą od lat liczyć na wsparcie Państwa. Młodzi przedsiębiorcy zazwyczaj wskazują wady polskiego systemu prawnego i panuje przekonanie, że prowadzenie biznesu w Polsce jest raczej trudne. Niemniej jednak do zalet trzeba na pewno zaliczyć możliwość otrzymania jednorazowych dopłat. A odkąd Polska znalazła się Unii Europejskiej, dodatkowo można otrzymać sporą sumę z funduszy UE. To właśnie te ostatnie dopłaty są centralnym punktem zainteresowania osób, które myślą o zakładaniu firmy.

Czy otrzymanie dopłaty jest trudne czy łatwe? Wszystko zależy od charakteru działalności, regionu, a także rodzaju dopłat. Fundusz funduszowi nierówny. Zadaniem jednym jest wspieranie innowacyjności, inne są po prostu skierowane do młodych ludzi pragnących rozpocząć działalność. Trudnością jest na pewno przygotowanie dokładnej dokumentacji. Jeśli nigdy nie starałeś się o unijne dopłaty, na początku możesz mieć spore trudności z właściwym uzupełnieniem „papierów”.

Jeśli natomiast chodzi o kwestię regionu, to warto pamiętać, że w Polsce z reguły dopłaty są podzielone na wszystkie województwa. A te w różny sposób zarządzają otrzymanymi zasobami. Niektóre rozdysponowują całą kwotę natychmiast, inne rozkładają ją na cały okres trwania programu.

Z kolei w temacie charakteru działalności warto wspomnieć o tym, że łatwiej otrzymać dopłatę na działalność, która wnosi coś nowego do branży. Kolejna piekarnia czy sklep z pamiątkami raczej nie mogą liczyć na unijne wsparcie. Za to producent nowej jakości kosmetyków czy sprzętu komputerowego już tak.