Najlepsze konto biznesowe?

http://www.bisnode.pl/firma/?id=1058554&nazwa=HUTA_GLIWICE_OSIE_S_A

Jakie jest najlepsze konto dla biznesu? To pytanie, które na pewno chętnie zadasz doradcy finansowemu. Odpowiedź jednak z góry możesz przewidzieć – każdy doradca odpowie, że nie ma czegoś takiego, jak najlepsze konto. Istnieje za to konto optymalne dla Twojego biznesu.

Podobnie jak w przypadku kont osobistych, tak i konta biznesowe różnią się szeregiem parametrów. Banki tworzą produkty, które kuszą odmiennymi opcjami. Przykładowo, możesz znaleźć konto, które będzie prowadzone za darmo, ale główne koszty będziesz ponosić płacąc prowizje za przelewy. To oczywiście opłacalne rozwiązanie dla firm, które rzadko dokonują wpłat. Jeśli natomiast często przelewasz środki na konta partnerów biznesowych czy dostawców to lepszym wyborem będzie oferta banku, który nie pobiera opłat za przelewy. Wówczas stała opłata może Ci się znacznie bardziej opłacać.

To nie jedyne kwestia, na które warto zwrócić uwagę. Inne konta będą bowiem skierowane także do firm, które działają na arenie międzynarodowej. Produkty bankowe różnią się wysokością opłat w tym zakresie. Niezależnie od rodzaju działalności, regularnie musisz przelewać pieniądze na konto skarbówki czy ubezpieczyciela – to również sprawa, o której warto pamiętać, przeglądając oferty kont. Dlaczego? Ponieważ niektóre banki proponują przelewy całkiem za darmo do wspomnianych instytucji. Podobną funkcję może dla Ciebie spełniać oferta, która pozwala na wykonanie pewnej liczby darmowych przelewów każdego miesiąca – niezależnie od wskazanego odbiorcy.